دستگاه لیزر گیاه آبوتیلن

نامهای مرسوم : روسلیا , روسیلیا , رسلیا , دستگاه لیزر مرجانی , گیاه ترقه , زلف عروس

( این گیاه را با دستگاه لیزر مرجان ( euphorbia ) اشتباه نگیرید . )

اسم ان دستگاه لیزر یسی &# فروش درختچه دستگاه لیزر پهلوی ( کاسیا ) , firecracker plant , coral plant , coral fountain , coralblow and fountain plant , Russelia juncea

اسم علمی : RUSSELIA EQUISETIFORMIS

خانواده : SCROPHULARIACEAE دستگاه لیزر میمونیان

رنگ دستگاه لیزر : این دستگاه لیزر ها به رنگهای قرمز رنگ , نارنجی , زرد , کرم و سپید رنگ میباشند .

صورت دستگاه لیزر : بعداز عبور کرد سال نخستین استارت به دستگاه لیزر دادن می نماید , این دستگاه لیزر ها مضاعف خوش دستگاه لیزر و شبیه لوله سرخ رنگ می باشند و قدمت طولانی دارا‌هستند .

میوه :

مقدار حد بیشتر : این درختچه خوش دستگاه لیزر ساقه های دوچندان زیادی داردکه باریک و نی مثل میباشند و تا 1 . 5 متر رشد می‌نمایند .

فصل دستگاه لیزر دهی : از فصل بهار تا فصل پاییز

خاستگاه و موطن گیاه : مکزیک

توضیحات درباره‌ی گیاه و شرایط نگهداری آن :

روسلیا به صورت ارگانیک از جنوب گواتمالا تا مکزیک رشد می‌کند . نام روسلیا Russelia توسط دانشمند هلندی بارون نیکولاس فون ( 1727 – 1817 ) به افتخار طبیعت شناس اسکاتلندی , الکساندر راسل ( 1715 – 1768 ) به این گیاه داده شد و کلمه EQUISETIFORMIS در نام آن به معنی , مانند دم اسب , ( در اشاره به شباهت فراوان این گیاه به دم اسب ) به آن داده شده‌است .

شاخه های روسلیا بلند و لاغر و در آستانه راست قامت و پس از پرورش به مانند آبشار به ذیل آویزان می‌شوند و طول این شاخه ها به 1 . 2 تا 1 . 5 متر می رسد . به نیکی می قدرت این دستگاه لیزر خوش دستگاه لیزر را در منزل و یا در یک پاسیو و یا به طور آویز در یک دستگاه لیزر دان و یا این که به طور قایم با به کارگیری از یک چوب بست حفظ نمود .

دستگاه لیزر مرجانی به جهت دستگاه لیزر های قشنگ و با دوامی که دارد گیاه زینتی محبوبی به شمار می‌آید و دلخواه برای سبدهای دستگاه لیزر , کاشتن بر سر دیوارها و فضاهای خالی دستگاه لیزر شن است .
این گیاه به فضای متعددی نیاز دارااست و چنانچه رمز دیوار کاشته شود کل دیوار را لبریز می کند و فضای بسیار زیبایی می سازد .

این گیاه دستگاه لیزر های کوچک قرمز رنگ دارد و آن را می‌توانید در حین سال در آب و هوای گرمسیری و نصفه گرمسیری رویش داد .

خاک دلخواه :

خاک ماسه ای , شنی , لومی مرطوب و عالی زهکشی شده . این گیاه امکان رشد در خاکهای فقیر را هم داراست .

روشهای ازدیاد و تکثیر :

برای انتشار روسلیا قلمه های نصفه خشبی گرفته شده از ساقه های این گیاه را در موقعیت گرم و مرطوب ( دمای حدود 30 درجه سانتیگراد ) بکارید .
نشر این گیاه به رویکرد های تقسیم پاجوش و تقسیم بوته هم پیوسته است .


نیاز های نوری :

آفتاب کامل و یا نیم سایه برای روسلیا ایده آل است اما به نیکی در سایه بی نقص هم رشد می کند که در‌این وضعیت با کاهش دستگاه لیزر دهی یار خواهد بود .

دما و آب و هوای ایده آل :

دستگاه لیزر مرجانی در آب و هوای گرم پرورش مینماید و به هیچ وجه تحمل سرما را ندارد . از بهار تا فصل پاییز بیرون از منزل و در تمام طول سال در درون منزل می قدرت از این دستگاه لیزر خوش دستگاه لیزر لذت پیروزی . دمای لا به لا 21 تا 46 رتبه برای آن مناسب است . ما دمای 6 – سکو سانتیگراد را تحمل می کند و در زمستانهای سرد و در روز های یخبندان می بضاعت و توان آن را همانند یک گیاه آپارتمانی داخلی حفظ نمود .

کاربردها :

گیاه مرجان منبع شیره و شهد برای پروانه ها و مرغ های مگس خوار است . و در فضای سبز و به عنوان یک گیاه پوششی یا آویز فراوان مطلوب است .

خاصیت دارویی و درمانی :

طریقه مصرف :

کود دهی :

خوبتر است در آخرها زمستان و یا اوایل فصل بهار به گیاه کود داده شود .

هرس :

پس از انتها دستگاه لیزر دهی و در اواخر فصل‌زمستان راز شاخه ها را جدا فرمائید و بعضی شاخه های کهن نزدیک به زمین را ببرید .

آب پاشی :

هنگامی که نو کاشته شده به آبیاری زیاد نیاز دارااست البته بعداز آن به آبیاری میانگین نیاز داراست ولی در کل آب پاشی به طور منظم باشد و اجازه ندهید که خاک خشک شود .

آفات و بیماریها و عارضه ها :

دستگاه لیزر مرجانی ( روسلیا ) , گیاهی نسبتا مقاوم است و آفات یا بیماری خاصی تهدیدش نمیکند .

انواع دسته ها :